Грудничкове плавання

Ми не забули про дельфінів та русалоньок. Для найменших у нас функціонує дитячий басейн, адже водні процедури рекомендовані з найніжнішого віку. У немовлятному басейні температура води тримається на рівні 30-31°, а автономна система очищення та знезараження води дозволяє підтримувати її в ідеальному стані. Тут відбуваються заняття для дітей від півроку. Наші досвідчені інструктори та різнокольорові плаваючі іграшки зроблять їх не тільки ефективними, а й незабутніми. Під пильним наглядом професіонала, Ваша дитина не тільки потоваришує з водним середовищем, а й освоїть ази плавання.

Діти віком від 1 до 3 років
Вік від року до трьох — один із найнепередбачуваніших періодів, у якому дуже важлива майстерність тренера. У цей час діти мешкають дуже важливий етап психологічного розвитку. У дитячій психології є такі поняття, як криза 1 року та криза 3 років. Хоча про ці періоди розвитку говорять як про кризу, вони мають дуже позитивний характер. Наприклад, на рік дитина може бути дуже примхливою в оточенні всіх, крім мами, але саме в цей час у неї змінюється ставлення до навколишнього світу, починає виявлятися воля, і доповнюються види мотивацій.

У 3 роки дитина може постійно говорити "я сама", "я все вмію", "не чіпай" - і це добре, адже в цей час у неї розвивається поняття "я". У цьому віці дитина починає себе відокремлювати від інших і розвивати власну особистість. Він перевіряє себе, дає характеристику своїм діям та можливостям. У цьому віці важливо давати дитині посильні завдання, оскільки вони розвивають її самооцінку. І обов'язково — завдання, що розвивають, але тільки з вашими підказками, з вашою допомогою і незначною фізичною участю.
Фізичний розвиток дитини в цьому віці стрімко і нестримно рухається вгору, тому помірне фізичне навантаження дуже важливе - зокрема, для розвитку кістково-м'язового апарату, оскільки кальцій та білки не засвоюються належним чином без фізичної активності.
Отже, тренувальний процес у дитячому плаванні будується із двох факторів: фізичного та психічного розвитку. Перша частина тренування – розминка, де починаються процеси загартовування, де ми готуємо організм дитини, розігріваємо та мотивуємо на подальшу роботу. В основному ми розучуємо нові елементи, повторюємо те, що малюк вже вміє, і граємо в ігри, що розвивають. Наприкінці важливо емоційно відпочити від концентрації, тому дитині завжди даються вільні 3-5 хвилин. Потім — заключні ігри на уважність та відновлення після тренування.
Головне — пам'ятати, що під час тренувань у такому віці не уникнути примх та дитячих маніпуляцій. Це абсолютно нормальні явища для цього періоду — у таких ситуаціях дитина вчиться справлятися зі своїми емоціями, знаходити компроміс із батьками та тренером. Це дуже важливий виховний момент!

5-6 років
Дошкільний вік від 4-5 років - ідеальний період для початку тренувань з плавання. Саме в цьому віці діти, переживши "кризу 3 років", починають сприймати тренування як серйозне заняття, і відстежують свій результат, намагаючись виконувати завдання тренера краще, швидше, якісніше. У цей період діти починають вчитися самодисципліні та самовихованню, починають думати про результат своєї роботи - змагання. Тому цей період потребує детального пояснення завдань у зрозумілій формі. Також дітям дошкільного віку необхідно давати навантаження у розвиток когнітивних функцій: уваги, концентрації, посидючості, наскільки можна більш тривалий час виконувати монотонну роботу. Але пам'ятаємо, що навантаження в цей період життя знижує рівень конгнітивних здібностей, тому все добре в міру. Структура тренування будь-якого віку однакова, але можливості різні. Тому з дітьми 4-6 років ми починаємо тренування з розминки для підготовки організму та включення до робочого процесу. В основній частині дитина розучує нові елементи, повторює раніше вивчені рухи, а також у цій частині робимо ухил на роботу серця, легень, м'язів та кісток, на увагу та концентрацію. Наприкінці намагаємося розвантажити нервову систему, підбадьорити дитину після монотонної роботи з допомогою різноманітних ігор. Разом із нервовою системою також відновлюємо весь організм. Найкраще закінчувати тренування парою хвилин вільного часу, щоб дитина повеселіла на своє задоволення.
Грудничковое плавание